| Dencx a întrebat:

Hei TPU :*! as dori sa slabesc in jur de 6 kg..pana se incepe scoala...ce imi recomanati sa fac pentru a slabi? mz anticipat

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Nu o sa slabesti asa de usor 6kg si mai e si riscul sa-ti ramana piele atarnand. Urmeaza si tu reglulile de baza: mananca multe legume in loc de alimente grase, nu mai manca paine, paste, fainoase in general... daca vrei carne cea mai buna e cea de paste, are si multe beneficii asupra organismului si a pielii, am auzit ca ajuta pana si la cosuri intr-o oare care masura. Mananci cat iti trebuie dimineata, astfel sa nu mai iei gustari itnre fiecare masa si sa nu exagerezi la pranza. Seara poti sa mananci si e si indicat pentru ca nu e bine sa stai cu stomacul gol atatea ore, pana dimineata, insa pana in ora 6 si ceva cat mai usor. Tine minte ca creierul proceseaza senzatia de satietaet dupa 20min dupa ce ai mancat, deci daca ajungi sa simti ca nu mai poti, ca ai stomacul plin inseamna clar ca ai mancat prea mult. Cel mai important e sa faci mult sport, astfel nu se mai vede asa urat pielea lasata. Poti sa faci orice fel de sport si nu te limita la 30 min pe zi. Acum ca e foarte cald e recomandat sa faci ceva exercitii in casa la racoare sau sa iesi afara doar seara sau dimineata cand nu e canicula asta, altfel o sa o obosesti si mai repede.
Bafta

| Dencx explică (pentru Mangustă):

Nu e cazul sa ramana pielea atarnand! dar cea mai mare problema a mea.e ca nu ma pot abtine de la dulciuri..nu pot trai laughing dac nu mananc ceva dulce pe zi crying

| Mangustă a răspuns (pentru Dencx):

Scapa de toate dulciurile din casa! laughing Altfel cand o sa deschizi frigiderul o sa le vezi si o sa vrei sa le mananci. Aveam aceeasi problema si de la un moment-dat, apoi am inceput sa mananc morcovi cand vroiam sa rontai ceva :3

| Dencx explică (pentru Mangustă):

Moorcovi...ii urasc.straight face. MErsi!

9 răspunsuri:
| Anabelle_5756 a răspuns:

Nu mai manca paine, mananca mai multe legume si fructe, evita prajelile si nu mai manca dupa ora 7 seara. eu una am slabit vreo 8-9 kg intr-o luna jumate. sper ca te-am ajutat :*

| wallent1n a răspuns:

Manci putin si pana la Maxim ora 6, si te pui sa alergi foarte mult, si incerci sa stai jos cat mai putzin...si tot nu ii sigur ca intr-o luna slabesti 6 kg dar ar mere vreo 3-4 kgwinking

| Dencx explică (pentru wallent1n):

Mda//////stau jos multlaughing mai ales pe caldura asta

| Rebecadulcic a răspuns:

Heihappysi eu incerc sa dau jos in jur de 6 kg si am gasit un fel de cura pe care o sa o incerc...trebuie sa am pe saptamana:o zi numai cu fructe, o zi legume, o zi peste si o zi branzeturi...si am auzit ca poti slabi in jur de 4 kg la 2 saptamani, eu o sa incerc sa o tin si sa fac si un pic de sport.O sa iti zic daca da rezultate, sau incearc-o si tuhappy

| Dencx explică:

Nu am mai mancat shaorma de nu stiu cand. 1singura data in VIATA AM MANCATstraight face sti ce daca nu ai chef sa raspunzi pa! nu-s obeza straight face! nu ma umflu cu fast-food si etc..doar vreau sa dau jos 5/6 kg! PA