| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa faci febra fortat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Te bagi in butoi cu apa rece juma de ora, febra garantata.

| CuriousStuff a răspuns:

Ti-o cauti cu lumanarea.
Vrei sa scapi de scoala, fa-ti o scutire. Vrei sa scapi de altceva, gaseste o scuza. Nu te juca cu sanatatea.

| TCosminn a răspuns:

Febra musculara sau febra gripala? Febra musculara se face prin exercitii fortate la extrem (nerecomandat), iar febra gripala se ia prin contactarea virusului gripal si imunitatea scazuta a organismului, aici nu poate fi fortat nimic.

| Psychothic a răspuns:

E clar ca esti dusa putin,revenind nu incurajam astfel de activitati, sper.
Cum spun si ceilalti, nu te juca cu sanatatea, in viata vei fi pus in situatii in care vei fii bolnav(indiferent de ce natura) si ti-ai dori din tot sufletul sa fii sanatos, doar ca nu vei putea. Cel putin pe moment.
Sfatul meu este sa te gandesti de doua ori inainte sa-ti provoci rau singura.Treaba ta, sa-ti dea Dumnezeu minte!

| Pizzaislife a răspuns:

Cu creta dar foarte putina nu sugerez totusi se poate agrava rau

| GtA4eVeR a răspuns:

Ba,un prieten a tras creta pe nas la scoala si a facut febra.

| erica2000 a răspuns:

Am auzit ca si pasta de dinti functioneaza e adevarat?