| nmlnmlnmlooo a întrebat:

Cum poti sa scapi de hepatita B din sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MARIO_9577 a răspuns:

Te ajut eu cunosc o planta poti bea acel ceai.suna ma 0768649483

| nmlnmlnmlooo explică (pentru MARIO_9577):

Nu imi poti spune aici? sau pe mess iti dau id-u` meu derecichei.gaby@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi hepatita B, şi hepatita C se pot trata, dar problema este dacă se poate elimina virusul.
În cazul hepatitei C nu se poate, dar la hepatita B, uneori, în funcţie de organismul celui infectat şi de vechimea bolii, virusul se poate elimina prin tratamente naturiste.
Sănătate!
Te pup!

| cory_4767 a răspuns:

Nu stiu daca poti sa scapi de hepatita b, insa stiu ca o poti tine sub control sa stopezi evolutia ei cu un stil de viata sanatos fara alcool, grasimi mancare mai mult fiarta la cuptor multe legume grapefruit rosu si multa rabdare sanatate