| Denn97 a întrebat:

Cum poți scapa de rinita alergică? Am fost la o gramada de doctori și nici un rezultat… de 6 luni ma confrunt cu așa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu de rinita alergica nu poti scapa in sensul ca dispare definitiv, insa o poti trata si tine sub control cu medicamente specifice.
Ori nu ai rinita alergica ori acei medici la care ai fost sunt incompetenti...

| Violleta2022 a răspuns:

Prin operatie la sinus.

| KingOoO a răspuns:

Eu am rinita alergica de 8 ani. Era cand foloseam rinofug tot la 2 ore. Dar an reusit sa reduc rinita alergica cu 99% dar este putin dur tratamentul. Dar tot mai bine e in afara de operatie.
Acum folosesc doar o data la 24 de ore si doar 10% dintr-un puf.

Daca doresti sa iti explic variantele de tratament scrie pe whatsapp 0740854596