| fataciocolata a întrebat:

Cum poti slabi 90 kg in 2 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Asa mai vii de acasa. ai speriat tot forumul cu 90kg laughing

cauta pe net sau facebook "BodyRockTv" au o gramada de exercitii ce le poti face acasa si sunt foarte multi oameni care urmeaza sfaturile lor.

bafta happy

12 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu poti slabi 90 Kg in 2 luni. Apeleaza la un medic nutritionist daca ai de slabit atat de multe kilograme. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa zici 9 kg nu?

| William a răspuns:

Ceri foarte mult, cred ca ai o sansa cu liposuctia. Daca asta nu merge nimic nu merge. Nu ai cum sa slabesti 90kg intr-un timp asa de scurt.

| stlucian a răspuns:

Operatie/cutit/liposuctie/inel gastric(gastroplastie verticala) dar in doua luni doar cu liposuctie.Multa sanatate

| Apokales a răspuns:

Intrebarea ta ma duce la o alta intrebare : ai de unde slabi 90 de kilograme?!, daca da, incearca sa iti impui cateva regului si sa-ti faci un program atat de antrenament cat si de dieta : 30 de minute de miscare aerobica sau chiar si mai mult, nu manca paine caci este inutila, si nu manca dupa ora 18 (sau cu 4 ore inainte de ora ta de somn ) mananca legume, fructe sau albusul de la oua fierte deoarece nu contine grasimi si nu renunta definitiv la mancare ca sa nu faci vreo prostie si sa te imbolnavesti. Si nu renunta la inceput este nevoie doar de putina motivatiewinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să alergi și în pat, când dormi, ca să scapi măcar jumătate din cât vrei.

| Vi003 a răspuns:

Doar daca te urasti atat de tare. Vrei sa te sinucizi?
Sa nu faci asta, poti s-o patesti! Ai auzit si tu ca e bine sa slabesti treptat, facand miscare atat cat iti permite corpul, mancand mai pe ciugulite hrana sanatoasa. O "fataciocolata" trebuie sa fie cumpatata ca sa slabeasca sanatos. Ai grija de tine!

| Vektor a răspuns:

Dar cate kg ai de vrei sa slabesti cu 5kg mai mult decat am eu de toate?

sport mult si o dieta corespunzatoare.

| TOOL a răspuns:

90 de kg in 2 luni? imposibil, daca te refereai la 9 poti face joking 2 ore zilnic.

| fataciocolata explică:

Nu vreau sa slabesc 90 kg voiam sa zic 9kg!

| Vektor a răspuns (pentru fataciocolata):

Asa mai vii de acasa. ai speriat tot forumul cu 90kg laughing

cauta pe net sau facebook "BodyRockTv" au o gramada de exercitii ce le poti face acasa si sunt foarte multi oameni care urmeaza sfaturile lor.

bafta happy

| AmiRa33Rebeca a răspuns:

E aproape imposibil sa slabesti atat intr-un timp asa de vitreg! Nu prea exista vreo modalitate...

| Delia272 a răspuns:

Fa niste sport si mananca mai putin. Dar oricum nu este indicat sa slabesti ata de mult in 2 luni. Si nici nu cred ca poti slabi atat! big grin :Owinking