| NemNUZ a întrebat:

Cum putem sa evitam un atac cerebral, ce oameni sunt predispusi el, si putem sa facem ceva in caz ca o persoana sufera asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

1.majoritatea bolilor pot fi evitate printr-un regim de viata sanatos
2. sunt mai expusi cei care au avut cazuri in familie, hipertensivii, cei cu probleme de circulatie, de coagulare, cu probleme cardio-vasculare, cei stresati, chiar si cei care trec frecvent dintr- un mediu cald intr-unul rece sau invers.
3. sa chemam ajutor specializat, cam atat

1 răspuns: