| Oanapisipisi a întrebat:

Cum sa adorm mai repede? Ma culc la ora 9 seara si nu adorm pana la 11. Am incercat lapte cald :nu merge, miscare:nu merge, numaratul oilor:nu merge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu folosi televizorul, calculatorul, telefonul cu minim doua ore inainte de culcare, aeriseste foarte bine camera astfel incat sa fie un pic racoare in ea si trezeste-te exact dupa 8 ore din clipa in care te-ai bagat in pat, chiar daca ai adormit mai tarziu. Dupa cateva zile vei reusi sa dormi la ora propusa.

| misu a răspuns:

De nu a mers cu oile incearca cu boii. obosestete la tv. sau net. si dormi mai tarziu

| Lolităăăă a răspuns:

Da, asa patesc si eu! Uita-te la televizor si adormi sau numara pana la 100! Baftalaughing

| Devilady a răspuns:

Incearca sa bei un pic de sirop de aronia.se gaseste la naturisti.trebuie sa-l bei asa cum este, nu diluat cu apa.si inca o chestie.nu manca niciodata inainte cu 2 ore inainte sa te culci.vei avea cosmaruri ingrozitoare. daca nici asta nu merge, stai pana tarziu la tv si tot vei adormi.

| WhiteEvil37 a răspuns:

Pssst:ca sa adormi mai repede trebuie sa bei un ceai si sa te uiti la tv.bafta!

| Oanapisipisi explică:

Aproape toata lumea mi-a zis ceai. Ce fel de ceai?

| RăducuBOX2014 a răspuns:

Asculta muzica si o sa adormi. Sunt sigur de asta!

| juniormaxim a răspuns:

Depinde la ce ora te trezesti dimineata si ce activitate ai in cursul zilei, daca oragnismul nu se simte obosit nu iti necesita multe ore de somn