| ionuk1999 a întrebat:

Stie cineva o metoda prin care as putea adormi mai repede seara? (am incercat cu lapte cald si nu merge)

5 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Numeri in gand pana la 100! la mine merge

Iti doresc o zi frumoasa

| pietrean a răspuns:

Depinde si de ce nu poti sa dormi! Trebuie sa nu mananci mancare greu de digerat,mult si tarziu seara.Dar,totusi sa mananci! Poti folosi ceai de tei,sunatoare, de valeriana sau SEDATIF(se pune pe limba o pastiluta si se lasa sa se dizolve).Sa fie intuneric in camera, sa nu fie zgomot, sa nu vezi filme de groaza seara, sa nu te certi...

| Disharmony a răspuns:

Somnul nu vine când vrei tu, ci când eşti obosit, iar corpul tău are nevoie de odihnă. Consumă-ţi energia pe timpul zilei şi nu mai sta toată ziua în casă dacă nu faci ceva constructiv.

| Otils a răspuns:

Dormi la pranz, asculta ploaia, thinking