| BadResonance a întrebat:

Cum sa dai burta jos? Adica cum sa slabesti? Stie cineva niste exercitii care le poti face acasa? Ceva? Si o dieta care sa fie usoara, sa fie mai usor de tinut. Ce ar trebui si ce nu ar trebui sa mananc? Vreau sa am o talie mai subtire si mai frumoasa. Vo roooooooooooooooooog ajutati-maaaaaaa!
P.S Alergarea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că ajută și alergatul, doar consumi calorii!
Învață să mănânci, combină corect alimentele și practică un sport de masă/exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
http://calorii.oneden.com/
Urmărește să-ți păstrezi greutatea ideală cât mai mult timp.
Dacă ai un metabolism leneș, poți face dimineața apă caldă cu lămâie (este un adjuvant, nu slăbește el în sine), la un litru de apă fiartă storci o jumătate de lămâie (să fie de mărimea pumnului tău), bei cât mai cald pe stomacul gol (o cană) și restul după fiecare masă servită. Dacă ai disconfort abdominal, îl întrerupi, zeama fiind o bază acidă îți poate crea neplăceri la nivelul stomacului.
Pa, pa.

| Wehes a răspuns:

Abdomen cu patratele = 90 % Alimentatie, 10 % Exercitii.
Renunti la : bauturi acidulate ( sucuri, bere, apa minerala etc ) dulciuri, prajeli, grasimi ( grasimi nesanatoase)
Alergatul. Da, ajuta daca il poti face pe intensitate ( 30 - 45 de minute pe zi )

| Valentin0144 a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii cum ar fi abdomone, sa alergi, flotari daca poti si sa mananci in loc de mancare iaurturi cu 0%grasime..iti tine si de foame si te ajuta si sa slabesti

| Alex_Cata_1991 a răspuns:

Nu ajuta. Trateazate cu miere, scortisoara, ceai de soc si ceai de urzica