| xCangur a întrebat:

Cum sa dau grasimea jos de pe burtica? (Sunt baiat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IuliaAna23 a răspuns:

Grasimea abdominala se da foarte greu jos, dar cu o dieta echilibrata si sport intens poti scapa de ea.
Multi spun ca abdomenele te ajuta sa ai un abdomen plat, dar nu sunt de ajuns, pentru ca astfel doar dezvolti musculatura care e inca acoperita cu grasime, asa ca trebuie sa scapi de ea ca sa observe rezultatele, si asta doar mancand sanatos si moderat.
Orice s-ar întampla, nu renunta, chiar daca vei da gres (e destul de probabil sa ti se intample asta).

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin sport! Foarte mult sport si renuntat la paine, dulciuri si sucuri.

| Crackman a răspuns:

Alergi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine plank... ajuta pe cuvantul meu...

| fyndtnydt7u a răspuns:

Tai-o

| Ioyo a răspuns:

Buna,poti cauta exercitii pe you tube, poti merge la sala si iti iei un antrenor personal, cardio plus alimentatie echilibrata te va ajuta mult.

| Duzzi a răspuns:

Salut. Îți recomand să faci abdomene dimineața și seara. Începi de la 25 de abdomene, iar în fiecare saptamana mai adaugi 25, până ajungi la 100. Nu te lăsa de ele, indiferent daca ai febra musculară. E ceva normal. Succes!