| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi fara sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Mananci spanac.

366 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci antrenament prin ridicare de greutati, alergare pe teren denivelat (ex. orientare turistica), inot, tenis etc, toate usor fortate, dar in mod controlat, supravegheat de "veterani" in ramura.

| leluc a răspuns:

Ti-as recomanda inotul

| flaviak a răspuns:

Poi ce mai bine ar fi sa faci mult sport dar nu in exces, poti alerga, sa joci basket, handball, fotbal, sau mai e o metoda da nu e deloc buna(sa iei pastile) nu e indicat si nici sanatos. Eu doar ti-am zis pentru ca ai intrebat tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Jorah a răspuns:

Iti zic eu cum faci fara sala:

1. Triceps: flotari la paralele in casa; merg facute intre 2 corpuri de mobila.
2. Biceps: ia-ti un bat mare si rezistent si pune pe o parte un bidon de 6 l in care pui nisip si in cealalta parte la fel si ridica.
3. Pectorali: faci flotari incontinuu, 20-30 in 10 minute.
4. Antebrat: Tot cu bidoanele ridici pana unde se termina antebratul.

Dar cele mai bune dintre toate sunt tractiunile la bara. Faci pe zi vreo 20 si peste o luna ai muschi mai tari decat daca ai lua steroizi.winking

Alte răspunsuri
| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

1.mananci sanatos nu grasimi 2. faci flotari si abdomene maxim 10 de fiecare ziua si noaptea 3. faci sport mersul pe jos timp de 30 de minute 4. faci rost de haltere 3 kg 5 kg cat poti tu dar astea tot asa ca flotarile si abdomenele

| Violleta2022 a răspuns:

Muschii cresc si se formeaza prin folosirea intensa a lor, la diverse aparate sau munci fizice unde esti solicitat intens pentru ore bune.
Daca nu mergi la sala, atunci trebuie sa te apuci de munca fizica intensa precum: sapat gropi, gradinarit, zidit peretii, carat mobila, sau mutat caramizi samd.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ridici greutati foarte grele dar la inceput mici din ce in ce ma grele si foarte multe proteine cum fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU AM VIRSTA DE 15 ANI EU DOESC SA AM MUSCULATURA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mininci mult mancare si sa ridici greutati, multa fuga si sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 15 ani e bine sa fac muschi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-mi fac muschii sa creasca mai repede?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi eu zic ca la varsta mea de 13 ani sunt destul de puternic si nu trebuie sa merg la sala ...de cand aveam 7 ani faceam cate 10-15 flotari pe ZI si na trebuit sa merg la sala ...acum am o muschulatura destul de bogata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti cumperi extensor acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa faci muschi fara sala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac la bara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult sport cum ar fi(alergat, genoflexiuni, abdomene, mancat bine)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flotari seara si dimineata, alergara o ora genoflexiuni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai haltere acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tragi de fiare o zi! Mananci bine! Dormi la timp! a 2 zi doar mananci! si dormi bine! a 3 zi iar exercitii! a 4 zi iar mananci si te odihnesti si a 5 zi iar exercitii! si tot asa! Asta pentru a pune muschiul pe tine! in caz de forta! faci exerciti in fiecare zi si mananci bine! dar nu se va pune muschiul mai deloc! Duar cresti in FORTA! O SA AI VANA! Pe Romaneste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai bara de tractiuni, faci exact cum fac eu, pentru inceput te rifici normal... apoi incerci cu mainile invers si gatu dupa bara...pentru spate, umeri... V...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci multa treaba precum cararea lemnelor, scoaterea cuilor din lemne, indreptarea cuilor si treaba astai tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci treaba cari lemne radici butuci pe masura ta

| CalinBoSS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar,daca am o mana fracturata si nu ma pot forta cu ea? Cum pot face atunci flotari?