| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi fara sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Mananci spanac.

366 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa fac ca sa am muschi mari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este drept oare ca trebui o zi sa te antrenezi dar ozi sa te odihnesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci ****

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci flotari si sa alegrgi mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ridici greutati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci in baie si faci laba sa vezi ce muschi o sa ai peste 1-2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa fac muschi la mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fac muschi fara sala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani si fac cu gantere acasa si pot sa spun ca am ceva musculatura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce trebuie sa mananci cand faci muschii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand o saptamana la padure ca batii la totor si faci muschi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci sex...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va trebui sa faci exerciti fizice dimineata si seara
nu incerca sa te pui mult la incercare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te caci de 100 de ori pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te-as sfatui sa te apuci de sport[rugby, fotbal, handbal,] si multe exercitii pe le langa antrenamente asa fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De exemplu eu nu am mers niciodata la sala dar am niste muschi destul de mari, ce am facut ca sa am asa muschi mari! in primul rind trebuie sa maninci binee dar e important sa maninci inainte de a face antrenament si DUPA cu 20 min. ce exercitii faceam! 1miam facut un turnik acasa ma okupat cu flotarole asezari abdomene iar toate acestea la faceam doar la un moment dat nu toate intr-o zi ci pe RIND e foarte important ca inainte de antrenament sa manincii 4 ALBUSURI LA 2 GALBENUSURI dintre care pe deasupra mai bei si un pahar de LAPTEEEE pentru ca laptele e cel mai bogat in PROTEINE... si nu uitati faceti toate acestea inainte de antrenament si DUPA REGULATT macar o 1/2 LUNI si in timpul acesta nu va uitati deloc in oglinda iar dupa 1 LUNA VETI VEDEA REZZULTTATULLLL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am gasit o metoda foarte ieftina si in acelasi timp eficienta. De la un amortizator de motocicleta (important e sa fie de model mai ieftin si usoara;)am luat piesa principala (spirala)si i-am bagat 2 bare de lemn si flexez in diferite pozitii.foarte ajutator...am 1 saptamana jumate si deja simt diferenta.
uite-aici: http://yfrog.com/0dimg1064qwj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am fos si eu in situatia asta si mi-am luaat 2 galtere una de 8 kg si alta de 10 kg, si mi-am facut un program:dimineata fac 50 in mina dreapta si 50 in mine stinga cu galtera de 8 kg iar la jumatatea zilei fac cam 35-40 cu cea de 10 kg si apoi vreo 20 flotari si asa fac in fiecare zii si se cunoaste, incearca si ai sa vezi ca o sa reusesti ciaooo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa joci mult fotbal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alergi in fiecare zi daca manaci de rupi masa sa efor zilnic cand ai febra atunci muschi se dezvolta cel mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, ai grija cu alimentatia.Iti sugerez sa mananci foarte multe cereale precum si alune stafide altecele in al doilea rand bea cat mai multa apa nu in exces pentru ca te vei simtii greoi, bea lapte mananca iaurt incearca sa mananci de mai multe ori pe zi, 4, 5, 6 ori daca e necesar astfel incat sa ai destula energie.Iti recomand de asemenea ca dupa ce mananci sa astepti minimum minimorum 40 de minute inainte de a face niste exercitii care nu supun efort fizic foarte mare, de asemenea ai putea sa si dansezi cam 30 de minute pe zi, astfel grasimea va fi eliminata si cu putin efort transformata in masa musculara.Eu am 17 ani neimpliniti si am o conditie fizica de invidiat cu toate ca nu practic nici un sport. de asemenea dupa exercitii iti sugerez sa te tolanesti pe o canapea si sa incerci sa tragi un pui de somn, ajuta foarte mult. febra musculara in caz ca vei suferi de...continua sa iti faci exercitiile pe care le ai in minte si cu timpul va disparea.Depinde si varsta eu unul ma catar in copaci deoarece iti dezvolta toate grupele musculare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Joci vole in fiecare zi ci ridici hambale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba fa tu numa vreo 90 de flotari seria si te vez dupa o luna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flotari frate cat cuprinde dar regulat. cand ai ajuns sa faci 100 de flotari odata uitate in oglinda si vezi cum arati. eu am ajuns pe la 60 d flotari. mai am pana la 100 si multa fuga eu am 6. 00 in 50 metri de exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti gras zi de zi de dimineata pe la 9 te duci pe etren alergi si acolo si slabesti si faci muschi ls picioare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

****u

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 15 ani si vreau sa-mi fac masa musculara dar sa nu slabesc imi poate da cineva un sfat?