| jessyka_9063 a întrebat:

Cum sa fac sa imi vina ciclu mai repede? stiu ca exista o injectie dar vreau sa nu afle parintii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Stai sa inteleg. Tu vrei sa ti vina ciclul mai repede, din ce motiv? Explica. Nu cred ca trebuie sa mergi pana intr-acolo incat sa faci injectie. Poate poti fi mai explicita ca sa te putem ajuta cu raspunsuri.

| bobby_7474 a răspuns:

Pai de ce vrei tu sa grabesti natura? ai rabdare, toate la timpul lor, si apoi fii fericita ca inca nu-l ai ca asa este cel mai bine. Orice ajutat, provocat si nu e venit natural are 2 taisuri,lasa ca o sa te saturi luna de luna sa porti grijea lui,si apoi daca o sa ai si dureri cum au unele fete,ca nu pot sa stea pe picioare, atunci cum ai face, ai face rost de o injectie care sa ti-l opreasca? Te rog ai rabdare pentru ca asta inseamna ca inca tu nu esti dezvoltata suficient

| Anxx a răspuns:

De ce vrei sa ai niste griji in plus? Bucura-te ca nu ai pentru ca odata cu venirea lui prea devreme e posibil sa incetezi sa cresti in inaltime ( ceea ce s-a int la mine pentru ca mi-a venit de pe la 12 ani). Nu grabi lucrurile si asteapta pentru ca e posibil sa ai dereglari hormonale serioase.hee hee
:*

| Dash a răspuns:

Stai cuminte si nu face nimic stupid fiindca o sa regreti mai tarziu!
De ce sa faci asa ceva? Nu are nici un rost. Trebuie sa intelegi ca fiecare are ritmul lui propriu de dezvoltare si aceste lucruri nu se intampla la un timp fix stabilit sau la comanda. Se va intampla cu siguranta la momentul potrivit.

| GenetiX a răspuns:

@Woodenpints: te-ai gandit ca poate fata asta o sa faca ce-ai zis tu? Iti asumi raspunderea in totalitate pentru ea? Incerc sa ma abtin de la alte comentarii.

Si tu ma fata, te-ai prostit cu totu. De ce vrei tu sa ai ciclu sa cumperi tampoane si sa umblii cu pasarica patata? Sau la ce-ti serveste cicl-ul? Vrei sa faci copii la anii tai sau care-i faza de vrei tu ciclu mai repede. Sau nu cumva vrei un ciclu peste sarcina?

PS: TRIST!

| claudia01 a răspuns:

Daca nu ti-a venit nu te grabi te vei satura de garantez.

| fabiola a răspuns:

Si noi vrem sa vina vara!

| luisika a răspuns:

Draga mea, eu te sfatuiesc sa nu folosesti asemenea prostii, s-ar putea sa regreti mai tarziu!

| jessyka_9063 explică:

Uitati am 13 ani si toate fetele de la mine din clasa au asa ceva, iar eu nu, stiu ca va fi greu dar ma simt aiurea si stiu ca nu este nici o problema dar vreau sa imi vinaa

| teodora612 a răspuns:

Nu te grabi de la ani astea mie mi-a venit de la 11 ani si nu imi place de loc.sTii ce urat este sa te doara burta in timpul orelor de scoala si sa nu poti sa stai pe scaun.Lasa sa se intample de la natura.Trebuie sa iti vina de acum.Nu te speria si nu incerca nimic stupid.

| 07diana a răspuns:

Scz dar am citit mesajul tau cam tarziu daca mai ai nevoie mai am un leac ceai de cretisoara cu coada soricelului

| karynacyka a răspuns:

Da tieti trebuie, iti garantez ca o sa saturi, mai ales daca ai dureri, asteapta totul vine la timpul lui.

| Andreea7510 a răspuns (pentru 07diana):

Îmi dai și mie acel leac?