| Dana1999 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi micsorez talia? Nu e vorba de grosime ci de lățime. Cred ca am stomacul si alte organe mai mari. Vreau sa fiu mai subtire in talie!
Stiu ca stomacul si organele interne se pot micșora dar cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BalanElena98 a răspuns:

Uneori, „problema" poate veni de la o cutie toracica mai lata, mai mare
este posibil sa ai coaste mai proeminente si de aceea sa nu apara iluzia de talie de viespe
este o presupunere, insa nu e nevoie sa te stresezi pe tema asta.

25 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există exerciții pentru acea zonă, încearcă. dacă nu merge, înseamnă că așa e conformația ta și n-ai ce să faci decât să creezi efectu de talie subțire prin îmbrăcăminte

| sierra1 a răspuns:

Cineva intreba:

" Corsetul poate micsora talia sau e doar un mit? "

nu e mit, vezi ce răspunsuri ai primit și lasă-ți organele să zburde așa cum le-a făcut mama natură

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Ele nu au fost asa dintotdeauna. Asa s au format in timp. Si Da, corsetul nu avea cum sa slăbească, e doar o iluzie.

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

" Dana1999; Da, corsetul nu avea cum sa slăbească"

cine a zis, tu?

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

La concluzia asta am ajuns.

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

Cu toții știam asta

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Da,bine ca vii aici sa ti arăți cunoștințele. N am nevoie. Poti sa nu răspunzi daca vii aici cu antipatie. Nu ne intereseaza cât de atotștiutoare esti.

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

Nu mi-e clar ce voiai să-ți faci cu organele interne, dacă ai putea repeta

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Lasă,nu mai fi asa interesată.

| gabicoo a răspuns:

Fă o cură de slăbire și mișcare!

| Eireann a răspuns:

Organele interne au marimea normala, nu trebuie sa iti faci griji. Eu cred ca tine de conformatia ta, asa e si mama mea, chiar si cand a slabit foarte mult nu avea talie de clepsidra.

| Dana1999 explică (pentru Eireann):

Intre organe poate exista grasime si unele organe pot fi mai mari la unele persoane. Ma refer aici la stomac. Nu toti avem stomacul la fel.

| Eireann a răspuns (pentru Dana1999):

Cati ani ai? Esti plinuta? Grasimea depusa pe organele interne e o problema grava si nu este primul loc unde se depune. Stomacul daca e gol e destul de micut, e un organ elastic, cand se umple cu mancare se destinde, cand se goleste revine la forma initiala, ca un balon cand il umflii e mare, cand iese aerul din el mult mai mic.

| Dana1999 explică (pentru Eireann):

Nu sunt plinuta, pur si simplu am organele mai mari. Trebuie să fie o explicație pentru care sunt lata.

| Dana1999 explică (pentru BalanElena98):

Exact,ai dreptate.

| BalanElena98 a răspuns (pentru Dana1999):

Uneori, „problema" poate veni de la o cutie toracica mai lata, mai mare
este posibil sa ai coaste mai proeminente si de aceea sa nu apara iluzia de talie de viespe
este o presupunere, insa nu e nevoie sa te stresezi pe tema asta.

| Stropdeploaie a răspuns:

Scuza ma ca ti zic.dar cred ca ai nevoie de un psiholog!

| Dana1999 explică (pentru Stropdeploaie):

Da,daca era imi ziceai asta si in privat da la tine e problema ca nu ti am raspuns.

| sierra1 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

" Stropdeploaie : ...cred ca ai nevoie de un psiholog!"

aia ziceam și eu, fii atentă aici:

" Dana1999 : pur si simplu am organele mai mari"?!

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Eu cred ca iti place sa te cam bagi in seama. Găsește ti alta ocupație, aici nu esti dorita.

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

"aici nu esti dorita"?

tu ești gazdă sau ce? hai ne lași cu inpțiile tale : " Dana1999 : pur si simplu am organele mai mari"

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Fata mea, tu ai probleme de înțelegere. Nu mai scrie si vezi ti de viata aia a ta! Dacă omul iti zice sa-l lasi, lasa l! Esti bolnavă de nu înțelegi?

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

Fă-ne hatârul și ne luminează, cum vine aia de ziceai: "pur si simplu am organele mai mari"

nu de alta dar e antologică!

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

Esti recalcitranta si cicalitoare. Se vede ca te plictisești. Te voi bloca, oamenii ca tine trebuie blocați ca sa se oprească.

| sierra1 a răspuns (pentru Dana1999):

Nu ne răspunzi? sau admiți că ai afirmat ceva "genial"

| Dana1999 explică (pentru sierra1):

3ti am raspuns cu un raport la TPU si acum iti voi da bloc. Esti un om cicalitor.