| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa intrerupi sarcina acasa? la 2-3 saptamini

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Fereasca cel de sus...
Daca ai cazut in pacat, solutia ar fi sa iti asumi responsabilitatea, ori daca nu, spitalul este singurul loc in care se fac intreruperi de sarcina.
Cu siguranta acasa nu se face asa ceva!
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU ai cum!

Trebuie să mergi la GINECOLOG!

| wasilika24 a răspuns (pentru bursuc001):

Iar ginecologul o sa poata face cv? am 17 ani si nu prea vreau sa afle parintii capoi ma omoara

| DNSK a răspuns (pentru wasilika24):

Ai pe mama ta 17 ani! ai vreo 12 si esti din botosani. esti fan naruto, sa nu uit asta. vai de tine si de cei ce te cresc. isi bat joc de viitorul tau. praf copile, esti praf

| wasilika24 a răspuns (pentru DNSK):

Am 17

| DNSK a răspuns (pentru wasilika24):

Pe dracu ai! nu ma fa sa-mi fac pacate cu tine

| sofisis a răspuns (pentru wasilika24):

Ma fata, de omorul parintilor mai scapi cum mai scapi, dar ai idee cate femei au murit pe vremea lui Ceausescu incercand sa faca aceeasi chestie ca tine? Sa isi provoace singure avort...
Hai...atunci nu existau alternative, dar acum, cand gasesti la orice colt de strada ajutor, tu vrei sa te omori singura? Asta mi se pare prostie maxima. Iarta-ma ca-ti zic.
Nu se poate face avort acasa. Sunt cabinete unde se mai fac si la minore neinsotite chiuretaje, mai ales ca sarcina e mica. Desi nu stiu cum stii tu sigur ca esti insarcinata in 2-3 saptamani....majoritatea femeilor afla in cel mai bun caz in 4-5 saptamani...iar tu dupa 2 saptamani stii sigur ca esti gravida.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DNSK):

Ce mai conteza ce varsta are. Fapta e grava si ce vrea sa faca! Faptul ca spune lucruri diferite, e altceva.Vezi raspunsul meu

| CariocaTha a răspuns (pentru wasilika24):

"Ce tampiti e lumea"

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Angi, eu i-am citit intrebarile anterioare. ce-am citit acolo m-am crucit. copilul asta are probleme mentale serioase! e baiat are 17 ani si vrea sa lucreze ca parintii lui, ambii sunt imobilizati la pat, apoi e fata si vrea sa faca avort, apoi ca sta cu o fata care penticostala si nu stiu ce probleme are cu ea. deci n-are rost ce-i debiteaza stafida aia de creier. nu toate intrebarile de pe TPU sunt serioase, iar asta se numara printre ele

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DNSK):

Troll?

| DNSK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

12 ani, botosani si fan naruto. nu prea inteleg ce e troll.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: te duci la spital!

| neutrino a răspuns:

Daca ai facut o prostie, nu o poti repara prin alta greseala. Daca esti minora, lasa teama la o parte si vorbeste cu mama ta. Numai in acest fel poti rezolva cel mai bine problema grea in care te afli. Macar acum da dovada de putina maturitate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intrepure de sarcina? Singura?
In primul rand esti sigura?
Hai sa-ti spun ceva poate te trezeste si-ti trece.Si nu doar pe tine
Era prin 1986, atunci avorturile erau ilegale.O colega de-a 12 a a facut avort si a MURIT, intelegi? Oricum avea 18 ani, terminase liceul si urma sa dea bacul.Nu stiu ce a determinat-o sa regurga la acest gest.Prin liceu se zvonea ca a ramas insarcina cu baiatul femeii de servici, cine stie, ea fiind fata celei mai instarite famili din oras.Si acum dupa mai bine de 25 de ani imi sta in minte acele clipe.

NU ai cum sa faci avort singura, fara sa fii ajuta de un cadru medical.
Vorbeste cu mama ta, nu mai conteza acum nimic.
Greselile tineretii se platesc.
Si vorbeste si cu cel care te-a lasat gravida.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu o întrerupi.

| Alcyon a răspuns:

In alte topicuri scriai ca esti baiat si ai 20 de ani. Ti-ai facut schimbare de sex, sau cum?!

| DNSK a răspuns:

Iti pui viata in pericol. intrerupere de sarcina cu avort e totuna. cum ar fi sa te operezi pe inima in sufragerie? daca ai fost om mare cand ti-ai tras-o, atunci fii om mare si acum si tine piept consecintelor. vai de tine si de viitorul tau