| stangaionut a întrebat:

Cum sa scap de burta si grasimea de pe abdomen? am 13 ani, 1.60 si 60kg si vrea sau dau jos burta si grasimea de pe abdomen.nu vreau sa iau pastile si sa merg la sala, vreau doar sa imi ziceti ce sa fac: sa fac sport afara, ce sa nu mananc etc pot sa alerg etc va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa inlocuiesti painea alba cu cea neagra, bea 2 l de apa pe zi, mananca multe fructe si legume proaspete, incearca sa mananci mai mult mancaruri preparate prin fierbere sau la gratar, eventual piept de pui la gratar, si piure. Mergi zilnic daca ai posibilitatea, si alearga o jumatate de ora/o ora. Mai poti adauga si pe acasa niste abdomene.
Succes!

3 răspunsuri:
| Labyrinth a răspuns:

Fără mişcare nu se poate.

| MassEffect a răspuns:

Sall incearca sa nu mananci paine daca poti nu manca paine de loc nu manca prajit doar fiert mananca multe legune si carne de pui, vita, curcan fiarta si incearca sa alergi in fiecare zi macar 2 km daca nu ai timp sa alergi mergi cu biciclete sau sari coarda.Ca sa faci abdomen fa abdomene in timpul regimului fa macar 100 in fiecare zi in patru seri.Mult noroc.

| DianaIlisiu a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci un program sa alergi zilnic, sa incerci sa mananci sanatos! big grin