| stangaionut a întrebat:

Cum sa scap de burta si grasimea de pe abdomen? am 13 ani, 1.60 si 60kg si vrea sau dau jos burta si grasimea de pe abdomen.nu vreau sa iau pastile si sa merg la sala,vreau doar sa imi ziceti ce sa fac: sa fac sport afara,ce sa nu mananc etc am auzit ca, cardio ar fi bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mananci des si putin, nu mananci seara cu 4 ore inainte sa te pui sa dormi, nu bei sucuri acidulate, nu mananci dulciuri, plajeli, patiserie, fast food (eventual ft rar, odata la 2 sapt) mananca legume fierte sau proaspete, carne slaba, pui, peste la gratar, fructe, cereale, lactate slabe, supe si faci sport de exemplu inot, jogging, chiar plimbari zilnice si urcat scarile sau de ce nu mers cu bicicleta.

| kitten95 a răspuns:

Nu merge cu abdomene pentru ca burtica e cv mai jos de muschii pe care ii antrenezi prin abdomene. poti sa ridici ambele picioare de`odata fara sa indoiesti genunchii(sa stai pe spate si sa ai destul spatiu). e destul de greu dar functioneaza.

| Blackyuu a răspuns:

Pai trebuie sa ai mai ulte grija k alimentatia mai putina paine si incearca sa mananci cat mai putin seara doar seara Sh incearca sa faci dimineata 40 - 50 de abdomene sh seara la fel tot 40 - 50 Incearca sa mananci mai multe fructe sh legume sh mai putine dulciuri dar nu renunta de tot la ele! Funda?

| cici96 a răspuns:

Nu poti sa slabesti doar pe un anumit loc! eu iti recomand sa alergi! eu asa am slabit si nu mai am burta decat foarte foarte putin! poate o sa ti se para greu prima data dar gandeste-te cat de fericit/a o sa fii cand nu o sa mai ai burta!

| CorinaD a răspuns:

Alimentatia difera in functie de organism. Iti recomand o vizita la sala unde sa discuti cu un antrenor pentru a-ti face un program special de sport. Cardio se face la sala. NU manca dulciuri!

| TomoeSan247 a răspuns:

Eu am slabit cam 7 kile vara asta si singura chestie pe care am facut'o a fost sa..mananc mai putin happy Nu mi-am restrictionat niciun aliment preferat. Doar am miscorat portiile, eventual am gasit alternative cu mai putine calorii, si cat mai multe fructe si leguma. Apoi. Alt secret e sa bei multa apa. Daca iei un pahar inainte de fiecare masa si unul dupa, te hidratezi corespunzator si in acelasi timp iti antrenezi organismul sa ceara mai putina mancare. Asta e tot, dear big grin Trebuie doar sa mananci mai putin si de asemenea sa nu vegetezi sau stiu eu. E ok daca iesi la o plimbare in fiecare zi sau de ex sa vii pe jos de la scoala acasa in cazul in care n'ai timp. Oricum depinde de organismul fiecaruia. Dar sa nu te infometezi sau sa devii bulimica. cu cat slabesti mai repede, cu atat te ingrasi mai repede inapoi. Si invata sa te iubesti pe tine insati si vei duce o viata fericita

Răspuns utilizator avertizat
| xDozaaa03 a răspuns:

Heeey. Eu pot sa-ti zic sa mananci de 3 ori pe zi salate si dupa-amiaza putin piept de pui. Funditabig grinbig grin?

| Stefiluka a răspuns:

Nu manka dupa ora 6 seara, si fa mult sport si nu maka paine.Iar intr-un final veii scapa.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stefiluka):

Ti se pare inteligent ca ultima masa sa fie la 6 seara? cine te-a invatat tampenia asta?