| stangaionut a întrebat:

eu vreau sa dau jos burta si grasimea de pe abdomen.ei bine m-am hotarat ca in fiecare zi sa alerg 30 min -1 h sa mananc doar paine graham adica neagra, sa beau apa si sa mananc fructe.ce ziceti asa as putea da jos burta si grasimea de pe abdomen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu alerga zilnic, ca o sa-ti faci praf articulatiile. Alearga de 3-4 ori / saptamana. Si evita fructele, au zahar ( fructoza ) care maresc glicemia si ingrasa ca orice tip de zahar.

Orienteaza-te spre alimente de genul :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Si in loc de graham mai bine iei paine integrala.

| Pricked a răspuns:

Daca te tii de tot ce ai spus mai sus, sigur vei slabi!

| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Te-ai gandit destul de bine la ce te-ai gandit sa faci. Totusi consulta medicul de familie si un nutritionist. Daca vrei si niste sfaturi concrete acceseaza lumeaplantelor.info. Vei gasi garantat sfaturi si poate chiar raspunsuri la problema ta. Sper sa te ajute acest raspuns.