| LeonardXD a întrebat:

Cum sa scap de calculator?
Numai invat, ma ingras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Incearca sa stai la calculator doar daca ai ceva important de facut: teme, proiecte, etc. Si gaseste-ti un hobby, preferabil sa-l practici afara, in aer liber.
Trebuie sa ai vointa si poti face aproape oricebig grin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă l de pomană

| Zuzazozo a răspuns:

Il opresti apoi te apuci de scoala sau de vreun sport!winking

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Cauta anturaje la colt de strada, fete si baieti, stati la caterinca baietii cu fetele, cand nu sunt fete jucati table, va plimbati cu autobuzu, tramvaiu, pusi pe caterinca si asa e frig afara, mergeti la un biliard, va imbracati gros, 2 perechi pantaloni si mergeti noaptea in parc si va dati cu ceolofanu, etc

| XYZsnick a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Mama ce aurolac cu mult timp liber esti laughing

| alexclaudiu2003 a răspuns (pentru XYZsnick):

Eu pana la ora 17 sunt la munca de luni pana vineri, asta faceam acum 10 ani, intram fortat in casa ca as fi stat pana la 4 dimineata, acum ma duc la sala cu prietenii dupa program, nu mai hoinarim

| AleXu224 a răspuns:

1-scoate jocurile

2-scoate netu

3-nu o sa mai ai ce face pe pc
straight face straight face

| Beretta a răspuns:

Trebuie sa sacrifici o capra virgina cand e luna plina daca vrei sa scapi de calculator.

| george232323 a răspuns:

Sa opresti semnalul de internet.Sau sa elimini tot ce tine de distractie pe calculator.Si dupa aceea calculatorul devine brusc plictisitor.

| Iulian922 a răspuns:

Pai ca sa nu-i duci dorul, incepe sa inveti si sa slabesti si o sa uiti de calculator si dupa aia arunca-l.

| manolo a răspuns:

Poţi să îţi impui ca timpul petrecul la calculator să fie mai scurt decât acum. Poţi de asemenea să îţi gaseşti o gaşcă cu care sa mai ieşi pe undeva. Poţi să te apuci de un sport, ceea ce e indicat pentru oricine, sau cel mai simplu, arunci calculatorul pe geam laughing

| alexandra5251 a răspuns:

Iesi in natura, petrece mult timp cu parintii, prietenii si fratii!

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Inscriete la un sport care iti place in felul asta te distrezi si slabesti
sau iesi la o plimbare priin centru sa vezi ce bunaciuni

| Msadjsafsdgfdsfdss a răspuns:

Arunca-l pe fereastra!hee hee

| DanteeeeBeest a răspuns:

Spune-i lui maicata sa iti spuna o parola dar tu sa nu o sti. Poti practica un sport ca sa te menti de ex: aikido (un fel de karate), baschet (te si inalti), etc

| oanabwy a răspuns:

Iesi si tu afara cu amici si inceasrca sa practici un sport eu iti propun sa faci un pariu cu tine insuti si sa vazi cate zile poti rezista fara pc funda

| yooalin a răspuns:

Dai foc