| cat18 a întrebat:

Cum sa scap de celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Prin sport si alimentatie sanatoasa.Incearca sa reuci dulciurile si grasimile.
Incearca sa faci multe exercitii.Acestea vor arde celulita din locurile nedorite.
Bafta!

| Minnie a răspuns:

Cu crema termica de la Elmiplant. Costa 14 lei si este extrem de eficienta iar daca iti iei si crema de dus exfolianta tot din gama ei cu 10 lei rezultatul este f bun.

| ioana1704 a răspuns:

Cu creme si masaj

| Sarahh a răspuns:

Este o crema la Avon special pentru asta :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei,dar are o contribtie minora,aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei,lasa pielea fina si hidratata;intrucat cafeaua contine ulei).Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite,dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica,cu viteza medie,pentru prevenire.

| AdyTtZa a răspuns:

Masaj,exerciti si gura de slabire.

| IulyaN_2743 a răspuns:

Lotiune anti celulita a avut si sora mea si a mers dar trebuie sa dai cu multa adica dai azi dimineata si seara mai putin timp de 1 luna ceva de genu cat sa te ungi peste tot unde vrei

Fundita?

| dream_8891 a răspuns:

Cat18 Exista mai multe terapii care impreuna pot ameliora simtitor acest aspect inestetic al pielii. Drenajul limfatic, masajul obisnuit, creme "fierbinti" pe baza de capsicum si nu in ultimul rand fitnessul se pare ca reduce aceasta problema.Numai bine!

| Bunny_8478 a răspuns:

Nu manca nimic seara si sa faci mult sport