| alle08 a întrebat:

Cum sa scap de celulita? crying

Răspuns Câştigător
| xAnkax a răspuns:

Diete restrictive, sport, hidratare intensivă, masaje agresive şi geluri, creme, loţiuni care mai de care mai sofisticate, toate au fost pe rând testate în aşteptarea pielii perfecte.

În unele cazuri, rezultatele au fost cele dorite, în altele nu. Şi atunci a apărut inevitabil întrebarea: pot oare scăpa cu adevărat de celulită, sau nu? Claudia Teodorescu, medic specialist dermatolog, a lămurit această problemă la videochat www.stirileprotv.ro, la invitaţia Oanei Cuzino.

Celulita impune o abordare complexă, din pricina cauzelor complexe. Sportul, dieta şi cremele anticelulitice sunt cea mai bună strategie de luptă contra celulitei. Cafeaua este unul dintre cele mai răspândite remedii naturale, pe când tratamentul cu ceai verde este numai un mit!

Coapsele, fesele, pelvisul şi abdomenul sunt zonele cele mai afectate de celulită la românce. La bărbaţi, sportul este cel mai eficient contra celulitei; şi ei fac vergeturi, mai ales din pricina creşterii în înălţime.

Celulita este acompaniată şi de venele de sânge sparte, de care se scapă cu ajutorul laserului.

În timpul sarcinii, se recomandă masajul, mai puţin unele creme ce pot fi dăunătoare.

Vergeturile sunt ireversibile; ele nu se vindeca, ci doar se atenuează. Există însă metode de recolorare şi reumplere cu acid hialuronic.

2 răspunsuri:
| Mikaela a răspuns:

Pai poti sa incepi prin a nu mai manca chestii nesanatoase (gen chips-uri, bauturi cu acid, produse de fast food, etc ), facand miscare, bea 2-3 litri de apa si apoi vezi ce rezultate ai. Uneori celuluita poate fi mostenita!
Mult succes & sper ca te-am ajutat!happy

| eminem100 a răspuns:

Sex masculin