| alexuta2002 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? Va rog frumos sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Aplica solutii cu acid acetilsalicilic, evita condimentele, mezelurile, conservele (intretin acneea), nu atinge fat cu mainile murdare si nu in ultima instanta, consulta un dermatolog.

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Acele cosuri se cheama acnee. Apar din cauza hormonilor.
Cauta pe Google, tastand cuvintele acnee+tratament+alimente+de+evitat
Asa poti afla mult mai multe, decat ti-am scrie noi, aici.

| Madayna a răspuns:

Mergi la dermatolog, nu exista o crema minune care sa ne scape pe toti de cosuri, fiecare suntem diferiti.

| Liiidiaaa a răspuns:

Pai nu poti scapa de ele dar ca sa-ti apara mai rar spalate pe ata cat mai
des
Dar sunt niste creme la farmacie ca sa nu-ti mai apara cosuri
Si ca sa le ascunzi pui si tu putin fond de ten