| Vernusio a întrebat:

Cum sa scap de pofta de dulce? De dependenta de dulce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Nu scapi laughing de se sa scap cand ii asa bun tongue
iti concentrezi atentia catre altceva

| metehne a răspuns:

Încearcă să renunți treptat la dulciuri. Înlocuiește dulciurile cu fructe, e mult mai sănătos.

Sau ori de câte ori vrei să mănânci ceva dulce, ia o mână de migdale sau nuci.

| LPCTSTR a răspuns:

Scut si la obiect, grefa.
Cea mai buna pentru dorinta de dulce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu vointa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei apa cand ai pofta de dulce sau zahar de diabetici.