| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de vergeturi? Am 14 ani jumate, 1.83 cm, puțin peste 80 de kg și am putina burta. Vergeturile se întind de la zona burții pana mai sus cam pana la sub brat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Nu prea poti sa scapi de ele. Doar să dai cu crema sa hidratezi pielea si sa mai atenuezi sau sa previn aparitia altor vergeturi.

| Ibra1000 a răspuns:

Nu scapi de ele in veci asa am si eu tot 183, 81. Stai linistit ca nu le baga nimeni in seama! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Ibra1000):

Zici tu?

| Ibra1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da eu am de la 16 ani si acum am 27. Oricum cu timpul ele se fac mai mici.

| anonim_4396 explică (pentru Ibra1000):

Și nu ți-a zis nimeni nimic când mergeai pe la ștranduri sau la mare? Sau nu se uita lumea după tine?

| Ibra1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te duci undeva sa te bronzezi singur ca sa nu se mai vada cat de cat vergeturile si dupa te duci la strand cu prietenii, prietenele tale.Sincer nu sta nimeni sa se uite la un barbat daca are vergeturi, nu am avut probleme.

| CaPsUu a răspuns:

De ce razi? poate are vreo problema, a întrebat altceva, cred ca stie si singur ca e plinut si ca i mai amintești si tu nu l se simte mai bine.