| LalLyBoOmD a întrebat:

Cum sa slabesc si sa ma inalt? Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! inotul e cel mai indicat, te dezvolta frumos, pune in miscare toate perechile de muschi si e un sport frumos si recomandat, asta numai daca nu ai alte probleme de sanatate ce ar putea impiedica practicarea acestui sport.
O zi frumoasa sa ai!

| LalLyBoOmD explică (pentru caramela):

Imi place foarte mult sa inot, asta fac mereu, toata vara, din placere, si niciodata nu am vazut nici un rezultat!

| caramela a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

La multi ani! nimic nu se intampla peste noapte si in 3 zile.

| LalLyBoOmD explică (pentru caramela):

In fiecare vara, minim 2 luni, aproximativ 60 de zile inot incontinuu si foarte repede, pentru ca am facut si cursuri de performanta si nici un rezultat! Unul foarte mic, dar eu vreau o metoda mai rapida, dar nu cu pastile sau alte tampenii de pe net!

| LalLyBoOmD explică (pentru caramela):

Si mersi de urare! La fel si tie, toti suntem copiii lui Dumnezeu!

| caramela a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Si pana la urma daca nu e genetic, degeaba fortam.

| Ramo137 a răspuns:

Pai sa slabesti cel mai bine e sa alergi cam 20-30 minute pe zi (alergare usoara) si sa te plimbi cu bicicleta, iar sa te inalti incearca sa faci tractiuni, sa sari, sa faci podu si sa sari coarda
funda? pls pls