| nikyreed a întrebat:

Cum sa te feresti de deochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai citesti carti de stiinta si iti ridici nivelul de cultura. In felul asta vei uita de prostiile cu deochiul.

| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa te feresti pentru ca e cea mai mare prostie inventata vreodata de babe! Cum poti crede asa ceva ca daca cineva te priveste te imbolnavesti? laughing Nu mai suntem in evul mediu!

| Ax3LdeV a răspuns:

Nu exista asa ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu poti sa te feresti. ochii verzi deoache si persoanele care au fost intoarse de la alaptat ( a supt pana la un an a facut pauza 3-4 luni si pe urma i s-a dat iar sa suga) esti deocheat daca esti o persoana placuta draguta si ca copil si ca adult sau faci nazbatii si esti privit cu drag si insistenta....documentativa de pe internet de aia aveti astia care nu crede nici vampiri nau exixtat? sau tel mobil inainte nici nu se visa asa ceva....religiosilor rusine de raspuns

| pam0pam a răspuns:

Prin a nu mai crede chestia asta. Este un mit din popor. Si este placebo, adica cu cat crezi mai mult in existenta corpul tau va reactiona asa.
Daca tot crezi asta, tot in popor se spune ca daca porti o ata rosie la mana sau o haina pe dos vei fi ferit de deochi

| gugulita a răspuns:

Cu grija

| Nelyyb a răspuns:

Iei ceva rosu pe tine. Gen o brățara din aia draguta și finuța, sau ceva rosu.

| lpavel a răspuns (pentru Nelyyb):

Si tu chiar crezi in tampenia asta? laughing