| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU fumez de vreo 2 luni și când fumez afara scot fumul din piept și se vede ca la un fumător normal dar in schimb când fumez in casa și trag fumul in piept și încerc să îl scot nu se vede nimic. din ce cauza? De ce prietenilor mei le iese fumul din piept și in casa și Mie? Dau funda răspunsului corect și nu accept răspunsuri gen " lasă te de fumat "

3 răspunsuri:
| Miss25JK a răspuns:

Din cauza ca poate ei fumeaza tigari cu nicotina / gudrom mai mare iar tu nu, din cauza ca tu il tii in piept mai mult iar ei nu, sau il trag in piept doar partial. Afara daca e soare e normal sa se vada ditamai fumul, sau daca e rece se combina aburii cu fum. De asemenea tu poate expiri mai repede fumul decat prietenii tai in casa.

| tickey a răspuns:

Poate cand tragi nu tragi foarte mult. Nu tine fumul in piept mai mult de 2-3 secunde. Trage din tigare ca si cum ai trage aer. Dupa ce tragi odata, respira de 2-3 ori si dupa tragi din nou.

| bobbyG a răspuns:

Probabil il ti mai mult in piept