| VampDiaries a întrebat:

Cum sa vindec rapid taieturile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Remediu cu ou :
Peste partea rănită, se aplică pieliţa din interiorul cojii unui ou crud. Pieliţa va adera de la sine, va vindeca fără durere şi nu va lăsa cicatrice.

Remediu cu coajă de banană:
Se pune coajă de banană cu partea interioară direct pe leziune, apoi se bandajează locul rănit, atât cât să fixeze coaja de banană. Coaja de banană se schimbă la interval de 3-4 ore. Acest tratament nu se aplică pe rană deschisă.

Mai multe aici :
http://epochtimes-romania.com/......r---164886

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Rupe o frunza de aloee vera si pune lichidul acela vascos, si sa vezi ce rapid se vindeca!

| DarkBlood32 a răspuns:

Cu răbdare

| maidanezu2002 a răspuns (pentru DarkBlood32):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))) asta e buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pui compresa cu apa rece si se va vindeca locul.
Te pup!

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Tine comprese cu apa rece si dupa ce opreste sangerarea se vindeca in timp

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Te-ai taiat cu lama?:ccccc

| PufoseniaDF a răspuns:

Nu se pot vindeca foarte rapid, insa daca vrei sa le acoperi poti folosi un creion corector de ten sau chiar fond de ten sau pudra

| costivr a răspuns:

Rostopasca

| maidanezu2002 a răspuns:

Spirt