| anonim_4396 a întrebat:

cum sami destup nasul crying in afara de ceapa si usturoi dar cv metode naturiste plz
a si ma doare gatul. stie cineva cv?/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RalukBrown a răspuns:

Pentru "desfundarea" nasului de ce nu incerci sa iti faci o infuzie (Infuzie = Soluție obținută dintr-o plantă prin opărirea ei cu un lichid fiert în clocote; medicament astfel pregătit) de musetel. Sper ca sti ce trebuie sa faci.
Iar pentru durerea de gat eu iti recomand sa mergi la farmacie si sa iti ei pastile cu Propolis.
Daca nu iti trece nicicum atunci eu iti sugerez sa mergi la medicul de familie ca sa iti prescrie el ceva medicamente happy

12 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Destup? adica?
ah.si incearca sa scrii mai corect... daca nu pentru tine...macar pentru comunitatea din care faci parte.

| BUBULINA a răspuns:

Incearca sa pui cate-va picaturi de lamaie in nad, si se va desfunda cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai exista spray pentru desfundarea nasului.Il folosesti cam din trei in trei ore.Pentru gat, ia un Strepsils, cu lamaie sau bea ceva ceai. Metoda naturista...nu stiu...sufla-ti nasul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

okok tongue Am sa scriu mai corect :p

pentru pupimik
e infundat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Mergi la un medic O.R.L. pentru un consult de specialitate.
Trebuie sa faci inhalatii nazale pentru desfundarea cailor respiratorii si igienizare.
Inhalantul il iei de la farmacie, se face seara inainte de culcare.
Sanatate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara de la farmacie Tonimer, e apa de mare sterilizata. E foarte buna pentru curatirea foselor nazale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Olinth este cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sincer nu stiu dar du-te in centrul brasovului si acolo e un magazin naturist foarte bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omg cum sa-ti pui lamaie in nas? raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui 2-3 picaturi de zeama de lamaie in nara infundata si se desfunda garantat. Ce-i drept nu e o senzatzie prea placuta dar si cand pui spirt pe rana deschisa nu e ok dar se practica...nu?

| deea_5245 a răspuns:

Eu imi face`am infuzie de musetele.este buna atat in curatarea tenului cat si`n desfundarea nasului. eu devenisem dependenta de bixtonim si-am incercat asa. mi-a fost foarte bine. si sanatos. oche`am 2 lucruri dintr-un foc{ten+nas} :p spor la trebuie:d

| butterfly_1422 a răspuns:

Cum sa-ti pui lamaie in nas?laughinglaughing))....pe langa ca o sa te usture foarte tare nasul nici nu ti-l desfundalaughinglaughing)