| Eu_Numai_1995 a întrebat:

Cum scap de alunite?
Remedii naturale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღBrunette a răspuns:

Din câte ştiu, remediile naturiste nici nu prea există în acest caz. Ştiu că poţi scăpa de ele dacă apelezi la laser, dar aşa cum a zis şi Dyane, unele pot fi cancerigene şi te poţi expune unor riscuri prea mari. Nu văd de ce ai vrea să scapi de ele. Dacă ele nu te deranjează şi nu arată inestetic, de ce nu le laşi acolo? În fond şi la urma urmei, totul rămâne la latitudinea ta, dar eu zic că e mai bine să stai cuminte. Încearcă doar să ai grijă de razele solare, că nu e prea indicat să le expui la soare. Succes!

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu ai cum sa scapi de alunite, adica nu sunt cosuri sau pistrui sau ceva de genul.Doar daca ai alunite foarte mari si te deranjeaza poti merge la medic si le poti opera cu laserul dar bineinteles, nu pe toate fiindca unele sunt cancerigene.Bye!