| Mihai1000 a întrebat:

Cum pot sa scap de alunite cu remedii naturale? (nu vreau răspunsuri de genu du-te la medic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu poti si nu incerca.
Daca nu vrei sa te duci la un dermatolog sa-ti analizeze alunitele la microscop, urmand ca mai apoi sa te operezi daca este cazul si sa le extirpezi chirurgical sau cu laserul, nu fa nimic.
Nu incerca sa le scoti tu de unul singur sau sa torni cine stie ce substante pe ele, pentru ca cel mai probabil nu ai cunostinte medicale sau vreo pregatire tinand cont ca pui intrebarea, si e posibil sa lezezi si sa apara complicatii, cel mai probabil o sa faci cancer de piele.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu exista ce vrei tu, in afara de chirurgie plastica nu exista "remediu" pentru alunite naturist sau nu... PUNCT