| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BocAlexandru a răspuns:

Pai in primul rand nu le sparge, se poate agrava situatia!
In al doilea rand incearca sa nu te scarpini in locul respectiv se poate sparge si poate aduce la raspandirea lor, Incearca sa folosesti creme speciale pentru Cosuri! Eu la varsta mea de 14 ani mi-au iesit cosuri pe fata le-am spart si nu mi-au mai iesit altele vreo 3-4 luni.Dar acum incep iar sa apara.
Iti urez o zii buna! Daca te-am ajutat Funda

1 răspuns:
| UsernameFail a răspuns:

Nu trebuie sa scapi de ele, pentru ca sunt de la pubertate. Probabil o sa-ti mai apara si pe spate (ca la mine). Dar nu trebuie sa te scarpini sau alte lucruri in genul asta. Daca nu umbli la ele, vor incepe sa dispara cu timpul. Sper ca ti-am fost de ajutor happy.