| Andreea9222 a întrebat:

Cum scap de durerile de cap? Mentionez ca am luat deja pastile deci as vrea ceva natural.Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reinkaos a răspuns:

Mananca putina varza si ai sa vezi ca nu mai ai nimic happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De unde a apărut durerea asta de cap, intensitatea ei, localizare, frecvenţa?
Cel mai bine mergi la medicul de familie, durerea poate indica o tensiune arterială ridicată, venirea menstrei, reacţii adverse la medicaţia avută înainte, un anevrism, un tromb (cheag de sânge care blochează circulaţia sîngelui şi de aici apare o presiune!), o vedere slabă care necesită purtarea de ochelari şi în lipsa lor duce la dureri de cap, etc.
Un ceai de tei, salvie.
Sănătate.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Trebuie inlaturata cauza care le produce, si nu este deloc usor in a o descoperi.Noteaza cand apar aceste dureri, zona dureroasa si la ce medicament ti-a cedat. Poate fi o anemie, poate fi o durere premenstruala, poate fi de la ochi sau poti avea tensiune oscilanta!

| katala a răspuns:

Cred ca trebuie sa consulti un medic, sa afli care e cauza ce genereaza durerile de cap. Mai ales ca ai si greturi. Cauza trebuie tratata!
In alta ordine de idei, daca-mi permiti o gluma sadica : de ce te vaiti de dureri cand tu spui ca iti place sa ti le provoci singura?
"Dumnezeu cand vrea sa-si bata joc de oameni, le indeplineste dorintele!"
Lasand gluma la o parte, du-te la un medic. Neaparat!
Multa sanatate!

| Cσσкiє a răspuns:

Mănâncă doi căţei de usturoi sau, dacă nu ai, bea un pahar cu apă fierbinte. Sănătate! happy.

| Pinguadi a răspuns:

Deci sunt 2 solutii ca sa iti treaca durerea fie iei pastile fie te pui in pat si te odihnesti 30-40 de minute succeswinking

| lorry_3345 a răspuns:

Un lucru foarte bun ar fi sa dormi e foarte bine sa te odihnesti creierul tau are nevoie de somn si odihna sa functioneze daca ii lipsesc provoaca dureri de cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o fata care o doare capul din cauza calculatorului

| AdelinaTimis a răspuns:

Informatii utile despre durerile de cap gasesti pe acelasi site la adresa http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-de-cap.php

| DjSprIt3 a răspuns:

Te doare capu din cauza ca stai prea mult in casa
IA un panadol si stai putin in pat si dupa iesi afara si ti-ai revenit
Panadolu costa 3 lei 12 capsule

| dinu_2894 a răspuns:

Ceau; incearca sa-ti faci autosugestie.la mane functioneza. fara misto