| iiRadu a întrebat:

Cum sa scap de durerile de cap?!?
(Ar fi util ajutorul tau) - Nu prea multe pastile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un calmant (algocalmin, ca exemplu), ceai de tei, stai în pat și lasă internetul (durere poate fi și de la ochi!).
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

Gandeste-te la ceva bun, linistitor si stai cu ochii inchisi, cu capul pe perna, relaxeaza-te.

| iiRadu explică:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament. (Dar conteaza si ajutorul tau)

| iiRadu explică:

Apreciez toate raspunsurile!

| Stef69 a răspuns:

O partida de sex cu prietenul/prietena e cel mai bum medicament

| me92 a răspuns:

Leac babesc: o carpa imbibata in otet si pusa pe fruntehappysper sa iti treaca

| bogdan2873 a răspuns:

Iti recomand nurofen 400 este foarte eficient, iar daca nu ai la indemana incerca o aspirina sau ce calmante ai prin casa, cum spunea si Legiuitoarea lasa netul si stai intinsa, A si puneti o punga cu gheta pe cap, sau daca nu pui intr-un prosup niste zapada sau cel mai simplu o compresa cu apa(nu vei simti efectul imediat dar toate aceste te ajuta)

| alina2121dea a răspuns:

Eu obisnuiam sa am dureri dese de cap, si era (probabil) din cauza fluxului sanguin prost(fumam) Dupa ce am luat o saptamana ulei de peste cu Omega 3 mi-au trecut total. Capul te mai poate durea foarte usor, fara sa iti dai seama ca de la asta e, de la ochi. Incearca sa iti faci si un consult oftalmologic daca se repeta durerile. Ca si analgezice eu recoman reuprofen sau neourofen sunt cele mai bune. Si o metoda pentru o migrena (chiar si mare) foarte simpla e sa ti se masese cu o presiune destul de mare muschii umerilor si a gatului, nu ai idee ce repede functioneaza ( o poti face chiar tu, mai greu laughing ) Sper ca te-am ajutat, daca dureerile persista consulta un neurolog :**