| Rony23 a întrebat:

Cum scap de mahmureala dupa 2 zile de betie crunta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oanarry a răspuns:

Zeama de varza, aspirina

11 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Foarte simplu.Paine prajita goala. Absoarbe alcolul si nu mai ai senzatia de caine mort in gura.Sau o supa usoara dar sa o mananci cu paine prajita.Sa nu bei cafea. Funda?

| TheBlueWolf a răspuns:

Poate ca ideea mea este mai neconventionala si nu poate fi inteleasa de multi (categorie din care faci parte si tu). Elimini orice fel de stare emotionala si gand din cap concentrandu-te doar la simpla ta misiune de a face societatea asta mizerabila un loc decent. Iei un cui, de preferat solid si curbat. Gasesti un loc cam cu 10-15 cm. mai inalt decat tine. Bati cuiul, iei o sfoara, faci o bucla si o agati de cui. Te urci pe un scaun falnic si patriotic. Bagi capul prin bucla si daca intervine cea mai comuna problema "teama, inhibarea, etc etc." repeta ca este pentru o societate mai buna si mai acceptabila. Apoi impingi scaunul. Evrika, ai scapat si de starea de mahmureala si ai contribuit pentru un viitor mai bun al tarii noastre.

| Rony23 explică (pentru TheBlueWolf):

Parca as fi baut din banii lu ma.ta

| TheBlueWolf a răspuns (pentru Rony23):

As fi preferat sa ai o legatura stransa cu mine la capitolul asta deoarece ti-as fi curmat suferinta oferindu-ti cianura. Si invata sa scrii mai decent, mai ajusteaza exprimarea si poate ridici cricul. In orice caz nu este prea tarziu sa iti pot oferi ceva, in momentul de fata eu optez pentru formol. Nu ezita insa sa pui in practica solutia propusa de mine. Ajuta, crede-ma.

| Rony23 explică (pentru TheBlueWolf):

Pont: ma Pruteanule, te duci la closet, ridici capacul si ai sa dai de toti prietenii tai cu care sa aberezi cat vrei tu. Bafta.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Cam greu dar nu imposibil. Important este sa retii ca daca te doare capul bei nitica bere, un pahar de dimineata, si mananci iaurt pe parcursul zilei si cu o feliuta de lamaie cand crezi ca te ia cu greatahappy

| OskarRM a răspuns:

Incearca niste muraturi... apoi ia-o de la capat.Eu asa fac.

| Tyrr a răspuns:

O ciorba de perisoare cu zama de varza din belsug!

| AdyRo98 a răspuns:

Zeama de varza si te rezolva(da nu exagera)

| Oleck25 a răspuns:

Primul lucru pe care-l faci cand te trezesti e sa bei multa apa. dupa aceea mananca cateva banane(pentru. durerea de cap),mananca bine(grasimi, carne, legume, FRUCTE), apoi fa-ti o cafea dinaia tare cu putin lapte si incearca sa iesi pe afara la o plimbare sau sport(dar ma indoiesc ccca iti va arde de sport dupa o noapte grealaughing ).

| Oleck25 a răspuns:

Primul lucru pe care-l faci cand te trezesti e sa bei multa apa. dupa aceea mananca cateva banane(pentru durerea de cap),mananca bine(grasimi, carne, legume, FRUCTE), apoi fa-ti o cafea dinaia tare cu putin lapte si incearca sa iesi pe afara la o plimbare sau sport(dar ma indoiesc ccca iti va arde de sport dupa o noapte grealaughing ).