Întrebare recomandată | Alex4322 a întrebat:

Cum scap de nasul înfundat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sufli in șervețel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt o groaza de solutii de pus in nas care sa te ajute.

| dullcat a răspuns:

Poti sa bei ceaiuri si sa mananci multe fructe cu vitamina C sau poti lua ceva de la farmacie.

| Hyperion7 a răspuns:

Vindecandu-ti răceala

| DeMicUnCălător a răspuns:

Tragi aer in piept si-l suflii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iiti pui cartofi reci pe frunte si pe urma pe stomac.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Eu scap stand intinsa pe pat cu fata in sus, apoi pe dreapta si stanga, dupa vreo 5 minute

| vlllaaddd a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Ce draguta e pisica din poza ta si numele tau happy

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru vlllaaddd):

Oh, mersi

| Alex4322 explică (pentru ILoveBlackCats):

Ce înălțime ai?

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Alex4322):

Ce relevanta are?

| GabrielGL a răspuns:

Infuzie de aburi de mwnta incalzete apa la aragaz pui crengute de menta si esenta de la plafar si pui un prosop in cap infuzie si e super

| AndreeaXMaria a răspuns:

Poți merge la medic sa îți dea pastile pentru răceala sau dacă ai doar nasul înfundat poți sa îți iei de la farmacie un creion nazal.

| Baaamilogule a răspuns:

Creion nazal

| mihaisecsultau14 a răspuns:

Cu dezfundătorul

| ___OjJW a răspuns:

Inhalare de aburi: Inhalarea aburilor din apă fierbinte sau folosirea unui umidificator poate ajuta la desfundarea căilor nazale și la ameliorarea congestiei.

| pasaricaalexandrudick a răspuns:

Intraba l pe vali spider

| Alin10ifain a răspuns:

Tragi cristal