| PuFiLiCi98 a întrebat:

Cum scap de rinita alergica cronica? O am de vreo 10 ani. Am facut si injectii, si pastile si spray si tot nimic. Fundasad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| apigold a răspuns:

HELLO! Ma bucur ca ai intrebat am sa-ti spun din experinta mea si te rog sa o iei ca atare, in ultimi 4 ani e un dezastru primavara cand e polen (polenul purtat de vant)am tot citit si e foarte diferit fata de polenul crud existent pe piata, deci cum ziceam am fost alergic, cred ca toata lumea stie cum e sa fi alergic la polen
(cei care sunt alergici)te mananca nasul, iti curg ochii si perca ai avea nisip in ei, pana si in urechi simteam, ma trezeam noapte si ma scarpinam cu periuta de dinti pe cerul guri un dezastru ce sa zic si asta tinea 3 luni,un prieten mi-a zis sa incerc sa mananc polen crud,la -nceput am incercat poliflorul ca e mai uzual si mai ieftin dar nu l-am putu manca incepea sa ma manance totul,am trecut la polen crud de trandafir salbatic,e mai neutru si am putut sa mananc,cate o lingura dimineata s una seara, asa am facut o luna, pe urma am trecut la poliflor sa vad ce simt erau simptome minime de alergie deci am consumat in continuare, si a venit luna mai si tot asteptam sa simt ceva si nimic asa a trecut toata vara si am scapat de alergi, asta e experienta mea si eu am incercat, vroiam sa scap neaparat, acum fiecare face ce vrea.De atunci mananc frecvent polen crud si Laptisor de matca, e si pentru sistemul imunitar, fac miscare multa sunt energic. Apropo foarte bun la gust e polenul crud de castan dulce.va las un link sa mai cititi despre produse si apropo nu e reclama e 100% adevarat.http://www.apigold.ro/en/polen-crud

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum sa scapi de ea. Sotul meu are de peste 20 de ani. Singura posibilitate este sa eviti alergenul, dar daca acesta este praful, de exemplu, e inevitabil

| valentingb a răspuns:

Ai incercat Aerius impreuna cu un spray? Ai aflat cauza? Ce anume o produce? Daca te poti feri de cauza, scapi de efect.