| Băă_Calin_1997 a întrebat:

Sunt aici persoane care au rinită alergică?
Cum ati scapat de ea? / Cum scap de ea? Deja nu o mai suport!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Nu te simti dimineata si/sau seara de parca ai avea doape-n nas?

| iamprettybored a răspuns:

Nu înțeleg de ce oamenii ca tine, care au probleme de sănătate care le îngreunează existența, nu se duc la medicul de familie, că doar e gratis dacă ai asigurare socială! Nu înțeleg! Vă e atât de lene să dați un telefon și să vă deplasati până la spital/cabinet încât preferați să vă puneți sănătatea în pericol ascultând sfaturi din partea unor persoane anonime și necalificate decât din partea unui specialist de încredere care chiar este calificat să vă ofere un tratament eficient?
Cum scapi de ea? Te duci la medic, îți dă o rețetă (adesea compensată), apoi te duci la farmacie, dai doi bani și îți iei medicamentul și te tratezi! Simplu, sigur și la obiect!
Ca să nu mai spunem că dacă ne întrebi pe noi, înseamnă că nu ai fost la medic și nu ti-a pus niciun medic diagnosticul de "rinita alergica", ți l-ai pus singur. Așa-i place românului, să-și pună singur diagnosticul, să se trateze de capul lui, și apoi se întreabă de ce i s-a agravat boala, ajungând la medic abia când e într-un stadiu avansat. Câte nu s-ar rezolva în țara asta, dacă am fi cu toții cu capul pe umeri...

| PumpkinDoll a răspuns (pentru iamprettybored):

Stii ce nu inteleg eu? De ce s-a mai pus categoria ''Sanatate'' pe TPU.