| Daniec a întrebat:

Cum scapam de pietre la rinichi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Ai fost la doctor pentru aceasta problema? Ce medicamente ti s-a recomandat? Daca nu, ar trebui sa o faci ca nu e de gluma.
Litotripsia, e o metoda care utilizeaza ultrasunete pentru a sparge piatra la rinichi, in bucati mai mici, mai usor de eliminat.
Dar acum depinde cat de mare e piatra. daca nu e foarte mare ai putea scapa de ea si prin ceaiuri ( ghimbir, pentru o cura de 3-6 luni sau o cura, cu Coada calului > ceai 3- 4 cani pe zi, baie in fiecare zi, timp de o saptamana < ) ceaiurile ajuta la eliminarea acelei peitre.
Dar ar fi mai bine sa mergi la un medic de familie si sa te trimita la un, urolog bun.
Pentru mai multe detalii despre ceaiul ghimbir gasesti aici :
http://www.gatesteinteligent.ro/......le-ei.html

Sanatate! >:D<

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratament medicamentos, ceaiuri sau intervenție laparoscopică!
Pa, pa.

| Pitic a răspuns:

Cu picamaru laughing