| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea poate provoca probleme la rinichi sau pietre la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Doar la cap.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| RAY a răspuns:

Din contra are multe benefici pozitive

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Doar tâmpește, dacă exagerezi.

| Donsavas a răspuns:

Provoacă probleme la urinare dar pe tractul urinar, nu la rinichi.

| Justme1997 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu provoaca nimic

| Mogiojojo a răspuns (pentru Donsavas):

Crezi ca e din cauza bacteriilor sau de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur că nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu cred, dar masturbarea este un păcat.

| cosmin1324 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

N-am auzit de acest lucru sincer.

| Bizon95 a răspuns (pentru cosmin1324):

Daaaa, si iti creste si par in palma

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

E o fata cea care intreaba Bizonule.Par in.palma doar noua ne creste.Eu ma tund saptamanallaughing)

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Nu masturbarea este un păcat. Păcat este să umbli pe la biserici, să pupi icoane, să te dai mare credincios și în realitate să faci numai rău și să fii un om fățarnic. Și să îți amintești de Dumnezeu numai în caz de problemă, dezastru, calamități. Și popii aia podofili care abuzează copii sau popi care și-o trag între ei. Asta e cu adevărat păcat.

| Bizon95 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Biserica nu CRED ca ia in consideratie treaba asta cand e vorba de femei la femei!
de ce?

pacatul suna asa: "este un pacat sa irosesti/distrugi un lucru care poate deveni un suflet"

ori asta se aplica NUMAI la barati, o femeie NU iroseste nici un fel de "samanta" cand se fac acelasi lucru!

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu am observat ca e fata rolling on the floor
par pe degete atunci, daca nu foloseste toy-uri big grin

| adryang78 a răspuns:

N-are nicio legătură, deci... bagă mare! big grin

| Alexandrionelu a răspuns:

Numai dacă te masturbezi cu pietre și îți intra una happy

| acerr a răspuns:

Poate provoca tendonita, adica iti distrugi articulatia la mana
haha, serios iti zic