Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se diagnosticheaza depresia? As dori sa stiu unde trebuie sa mergi in primul rand: la doctorul de familie, psihiatru sau? Vreau un raspuns cat mai detaliat cu ceea ce trebuie facut.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa plimbari in natura, pe mine ma ajuta foarte mult sa supravietuiescbig grin

| thegatekeeper a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat big grin. Si mie imi plac foarte mult plimbarile in natura si chiar ma ajuta in sensul asta, dar din pacate, in ultima vreme nu am mai avut ocazia sa plec.

| anonim_4396 explică (pentru thegatekeeper):

Cu placere.Vara si primavara poti face te vei simti bine te asigur.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea 1 litru de whiskey si ruleaza ceva. Daca tot ai ganduri suicide, esti depresiv. Tocmai te-am scutit de un drum la medic. funda.