| blacksky13 a întrebat:

As vrea sa știu cât mai urgent care din cele 2 profile de liceu este mai bun: estetica sau turism și alimentație?
Eu mi-am făcut deja o concluzie dar am nevoie de ajutorul vostru. In primul rând vreau sa știu mai detaliat dacă merg pe turism pana in a12a, ce meserii pot avea sau cu ce ma diferențiază/avantajează fata de alte profile/meserii? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Personal iti recomand Turismul si Alimentatia. Iti da posibilitatea de a alege dintr-o gama variata de joburi, cum ar fi:
Agent in turism; manager de restaurant, de hotel; agent in cntrolul calitatii produselor/inspector sanitar etc. Aceste joburi sunt foarte interesante si chiar ai de unde alege, plus ca foarte multe multinationale activeaza in acest domeniu.
Eu sunt student la Facultatea de Alimentatie Publica si Agroturism Bucuresti si lucrez si in domeniu. Deci e tare! happy
Sper sa te ajute ceea ce am spus!
Pa pa! happy