| Mogiojojo a întrebat:

Cum se elimina sulful din corp? Cu ce plante, remedii? Nu gasesc pe net.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin scaun, urina si transpiratie.

| gogu220 a răspuns:

In principiu calciul prea putin sau prea mult afecteaza. Cantitatea de sulf si de magneziu organismul o regleaza din alimente. Dar daca vrei neaparat poti face bai cu sulfat de magneziu. Poti si acasa dar este un pic complicat. Eu ma duc la un centru spa.

| Mogiojojo explică (pentru gogu220):

Deci daca fac bai cu sulfat de magneziu elimin sulful din corp? Esti sigur?

| alex15ccc a răspuns:

Ai impresia ca ai prea mult sulf in corp? cum asa?