| anonim_4396 a întrebat:

Cum se manifesta anxietatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Frica irationala din cauza unor fobii, specifice sau sociale.

| Donsavas a răspuns:

Prin comportament evitant si atacuri de panica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A-ti putea sa mi explicati cu cuvintele voastre va rog?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frica nejustificata, combinata cu atacuri de panica, emotii puternice ca si cand o calamitate naturala ar urma sa te nimiceasca.

| alex495 a răspuns:

Difera. La mine de ex anxietatea se manifesta prin aparitia unei fel de frici din orice. Daca ma duc sa mi fac un vaccin sau sunt anuntat cu o perioada de timp inainte de exemplu sa tin un discurs pana cand ajung la pupitrul ala simt raul asta ( e o senzatie aproximativ cu raul de masina decat ca nu ti vine sa vomiti) ma ia asa un fel de rau pe interior nu neaparat tremur si puls crescut. Si cand eram mic si trebuiau sa mi ia pulsul doctorul, m il luam singur ca daca o facea doctorul aveam ritmul unuia de alergase pana mai adineauri,

| anonim_4396 explică (pentru alex495):

E anxietate generalizata?

| alex495 a răspuns (pentru anonim_4396):

La unii se manifesta altfel din cate am inteles. Se balbaie sau transpira s-a.m.d

| anonim_4396 explică (pentru alex495):

Ai putea sa ai mai multe tipuri de anxietate deodată?

| alex495 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Sa transpiri, sa te balbai, sa ai pusul accelerat, sa te inrosesti la fata plus raul ala de care sufar eu uneori si cam ti s-a dus ziua dupa parerea mea rolling on the floor. Da este posibil, dar sunt cazuri foarte rare

| IIIshaneIII a răspuns:

Vorbeste cu ea si vei afla raspunsul cel mai sincer

| anonim_4396 explică (pentru IIIshaneIII):

Cu cine?