| BadJoker a întrebat:

Cum se manifesta varicocel? La testicolul stang in capatul lui apare ca o unflatura ce circa 2 milimetri? Fara a se umfla tare testicolul stang si fara a se lasa?
Nu vreau raspunsuri de pe situri vreau o explicatie simplahappy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Varicocel inseamna stagnarea sangelui in plexul venos din jurul testiculului si nu apare ca o umflatura de 2 mm, ci ca un "ghem de rame", adica toate venele de care ziceam sunt marite din cauza sangelui in exces. Testiculul respectiv se umfla si e dureros

| aXy99 a răspuns (pentru BGDs):

Nu este adevarat, NU este dureros deloc.

2 răspunsuri:
| onik91 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un doctor.cei de aici nu sunt in masura sa te ajute. stiu ca uneori in situatii de genu esti un pic retinut de a te duce la medic dar este pentru sanatatea ta.