| DeCeMaiContează a întrebat:

Cum se poate scadea glicemia intr-o saptamana? Adica ce trebuie sa mananc si ce trebuie sa fac ca sa poata scadea in 7 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ține un regim strict, recomandat de medicul tău. De asemenea, poți mânca în fiecare dimineață un cartof crud, ori încearcă să-ți faci un suc de cartofi. Uite aici cum se procedează:
http://lataifas.ro/......ancerului/
Să știi că dacă continui să mănânci orice, fără să îți protejezi sănătatea, ajungi să îți faci insulină. Și, Doamne ferește...

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Glicemia scade cand mancam putini carbohidrati

| DeCeMaiContează explică (pentru RAY):

Glicemia ar putea scade in 7 zile? Nu de alta, dar sunt cam ingrijorat de rezultatul analizelor...

| RAY a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Glicemia scade si in cateva ore daca te infometezi, ia numai manca nimic pana maine sa vezi cum te vei simti, asta nu rezolva nimic, daca ai probleme cu glicemia nu ascunde asta prin chesti de astea, din contra du-te si fa un test, cu diabetul nu-i de gluma

| DeCeMaiContează explică (pentru RAY):

Oricum pe 10 ma duc la analize.Parintii mei imi spun sa nu ma ingrijorez pentru ca nu am glicemia mare, dar pana acum 2 saptamani mancam extrem de nesanatos si de asta intreb.

| RAY a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Diabetul nu apare asa rapid si in timp si cand devi obez

| gabicoo a răspuns:

Cumpara de la farmacie:
-Glicostat M96 de la Fares
E ceai. Nu e scump. Eu cu el tin glicemia sub control.