Întrebare recomandată | REDwolf1616 a întrebat:

Cum se poate trata o ciuperca la unghiile de la picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se vindecă, sunt o sumedenie de produse farmaceutice, dar nu să facă această minune a vindecării.
Și eu am o astfel de problemă, nici acum nu am scăpat de ea de ani și ani de zile.
O ții sub control.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Exoderil cremă, canesten cremă, exoderil lac de unghii special pentru așa ceva.

| Seby90 a răspuns:

Unguent cu antibiotic, presupun ca trebuie sa vizitezi un dermatolog.

| Azµre a răspuns (pentru Seby90):

Fără antibiotic! Antibioticul hrănește ciuperca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici,
http://www.romanialibera.ro/......56575.html
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Intrebi la farmacie, sau cel mai bine te duci la un medic pentru un control.
Cu parere de rau iti spun ca nu vei scapa de ea, tratamentul fiind nevoit/a sa-l urmezi cat vrei ca boala sa fie tinuta sub control.

Sanatate!

| marianvranceanul1 a răspuns:

Cu diverse creme sau cu bicarbonat de sodiu alimentar.

| AlleSiAtat a răspuns:

Am cunostinte care au...insa cu regret iti spun ca trebuie sa mergi la medic.Sunt mai multe tipuri de ciuperci, iar medicul iti va da medicamentul potrivit pentru a ta.winking

| Barbie69 a răspuns:

Exista creme speciale...si cevaa picaturi care le aplici pe unghii..intreaba la farmaciewinking

| REDwolf1616 explică (pentru Barbie69):

Nu stti nit leacuri naturale.....am folosit o gramada de prostii din astea din farmacie si degeaba