| Clarx a întrebat:

Cum se pot vindeca buzele crapate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaC20 a răspuns:

Poti folosi un balsam de buze intens hidratant cum ar fi cel de la Neutrogena( dry lips) care e destul de gras si chiar vindeca. E cel mai bun pe care l-am folosit si crede-ma am incercat multe pentru ca am aceasta problema.

5 răspunsuri:
| PussicatDolls a răspuns:

Cu balsam de buze sau strugurel. Mie mi se vindecă cu strugurel Nivea sau cu cremă de buze cu unt de cacao.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Cu strugurel..., miere

| lBroken69 a răspuns:

Păi prima oară dai cu ir de buze. Baftăwinking

| PinkPanther001 a răspuns:

Ulei de cocos
Foarte multi au descoperit faptul ca uleiul de cocos este un remediu natural foarte eficient impotriva buzelor crapate. Ce trebuie sa facem este doar sa aplicam o cantitate foarte mica de ulei de cocos pe buze, de preferat de cateva ori pe zi, mai ales in sezonul rece sau cand atmosfera pare foarte uscata.
Cheia pentru a ne mentine buzele hidratate este folosirea frecventa a balsamurilor de buze. Balsamul este oricum unul din cele mai cumparate produse cosmetice, si cu siguranta fiecare avem la noi cel putin un astfel de produs. Sunt foarte mici, usor de purtat cu noi si foarte practice. Le putem aplica ori de cate ori dorim, pentru un efect hidratant garantat.

| roxana2015 a răspuns:

Crema de galbenele