| SaveTheNature a întrebat:

Cum se trateaza INSOMNIA? Mama mea sufera de insomnie. Desi nu este in depresie sau ceva, si nu este nici in probleme. Dar a avut in trecut anumite probleme.
Deci cum poate scapa de insomnie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu somnifere sau anumite tratamente naturiste, dar obligatoriu sa consulte un medic de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici ceva care sigur o să te ajute,
http://www.copilul.ro/......-a857.html
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de Astenia de primavara. In cele mai multe cazuri nu necesita tratament medical de specialitate!

| fulga989 a răspuns:

Insomniile apar datorita, varstei inaintate, stresul, depresia, solicitari prea mari, zgomotul extrem, ingrijorare, consumul excesiv de alcool.cafea si tigari. Insomnia se poate preveni cu medicatii recomandate de medic sau cu ajutorul unor exercitii de relaxare, plimbari in aer liber, sa avem o cina usoara si sa ne facem un program exact de somn.