| MaxMaxvpn a întrebat:

Cum tratezi depresia? Va rog seriozitate! dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie schimbat stilul vieții, sa faci cat mai multă mișcare, sa socializezi și să faci ce îți place,ce te face pe tine fericit,daca faci exact opusul atunci depresia se agravează. Petreceți timpul cu oameni veseli,optimiști,cu o gașcă vesela și depresia încet,încet va dispărea pe parcurs complet. fara prieteni adevărați e destul de greu sa scapi de depresie, depinde și în ce stadiu este, dacă este episod depresiv poți scăpa relativ ușor și singur cu tratament medicamentos, sau terapie cognitiv comportamentala.
Depresia apare deseori atunci când un om nu mai are nici un scop în viață, nici în interes, nu este apreciat de semenii lui, nu e ascultata persoana respectiva, deseori nimeni nu îl remarcă și persoana respectiva acumulează frustrări. Depinde ce te o adus pe tine in depresie, ce o cauzato, uneori se produce brusc din cauza unui dezechilibru hormonal, a unei afecțiuni de care nu ai depistato, a unui dezechilibru chimic al creierului.

1 răspuns:
| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Depresia o tratezi așa, te gândesti dacă merită, iar după o dai la dracu! Serios, ești pe o planetă în spațiuu, unde poți muri oricând, și vei fi îngropat adânc sub pământul rece.
Ce depresie? Da i încolo pe toți sau cele care te fac să te simți de **** si focalizează te pe ce vrei tu. Ai încredere! Totul se va aseza, cumva, cândva